V minulém týdnu byla na Sokolském ostrově u plovárny instalována první veřejná cyklopuma v Českých Budějovicích. Vůbec první podnět na její instalaci ve městě byl přednesen již před rokem a půl na cykloskupině a podruhé na jaře tohoto roku. Jsme rádi, že náš podnět byl vyslyšen a cyklisté v Budějcích tak mají konečně možnost napumpovat svoje bicykly. Věříme, že zde dlouho vydrží a bude dobře sloužit jak občanům, tak i turistům. Budeme se snažit, aby se na cyklostezky umístitly směrovky, zejména pro turisty a také, aby byla zanesena do propagačních turistických map a plánků.

Sami jsme jí hned druhý den po instalaci testovali a musíme podotknout, že funguje opravdu skvěle. Napumpujete duše s oběma druhy ventilků během pár sekund. Stačí jen pár vteřin.

Pumpu již mají třeba v Hradci Králové nebo Třinci, kde jsme se před rokem a půl inspirovali. Jsme rádi, že se naše iniciativu podařilo po dlouhých měsících prosadit. Slogan „Místo pro vaši duši“ pochází též z Hradce a Třince a my doufáme, že vám bude soužit tak dobře jako cyklistům ve jmenovaných městech.

Děkujeme magistrátu, že myslí na cyklisty a těšíme se na další nové kolostavy, které jsou již rozpracované a brzy by se měly objevit na veřejnosti!

Petr Klika a Lukáš Bajt


Nová veřejná cyklo pumpa v ČB
Cyklo pumpa se nachází na Sokoláku u dětského hřiště

Budějovice mají první veřejnou cyklopumpu!
Štítky:    

3 komentáře u „Budějovice mají první veřejnou cyklopumpu!

 • 18.9.2016 (12:45)
  Trvalý odkaz

  Tak slavna pumpa uz prestala fungovat, takze jsem musel jet na poloprazdnem kole dal :-(.

  Reagovat
  • 18.9.2016 (18:04)
   Trvalý odkaz

   zdravím,
   jaktože nefunguje? kdy jste tam byl? dnes? já jí osobně využíval v pátek a fungovala skvěle! ale je pravda, že už jednou předtím chvíli nefungovala. dejte prosím vědět, ať to můžeme rěšit. za cyklobudějovice Petr

   Reagovat
  • 18.9.2016 (21:48)
   Trvalý odkaz

   tak jsem pumpu testoval před hodinou a vše funguje, jak má!

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..