Do práce na kole je soutěž, kterou už čtvrtým rokem organizuje iniciativa Auto*Mat ve spolupráci s místními organizátory. Pravidla jsou pro všechna města mírně odlišná. Pokud se chcete dozvědět detaily, klikněte na město, kde chcete soutěžit, a zvolte záložku Pravidla.

Historie soutěže

Popularita soutěže se rychle šíří do českých a moravských měst. Zatímco se v roce 2011 soutěž konala v Praze a následně v Pardubicích, v roce 2012 přibylo Brno a Liberec, v roce 2013 se jezdilo v jedenácti městech a letos se jejich počet vyšplhal na devatenáct.

Do prvního ročníku soutěže se v roce 2011 v Praze a zapojilo 1 025 účastníků rozdělených do 274 soutěžních týmů ze 181 firem a institucí. Dohromady v soutěžním měsíci mezi 29. dubnem a 29. květnem 2011 ujeli více než 318 tisíc „zelených“ kilometrů, čímž by dokázali osmkrát objet zeměkouli. Díky tomu, že v té době nechali pro své cesty do zaměstnání auto v garáži, ušetřili 35 tun oxidu uhličitého a uspořili více než jeden a půl milionu korun za benzín, opotřebení aut a poplatky.

O rok později se jezdilo ve čtyřech městech (Praze, Brně, Liberci a Pardubicích), a napočítali jsme 2537 účastníků z celkem 829 týmů, kteří jezdili do 510 firem či institucí. Najeli více než 533 tisíc kilometrů, čímž by dokázali třináctkrát objet zeměkouli. Díky tomu, že nechali pro své cesty do zaměstnání auto v garáži, ušetřili 57 tun oxidu uhličitého. Jízdou na kole uspořili dva a půl milionu korun za benzín, opotřebení aut a poplatky.

Ročník 2013 byl v mnoha ohledech převratný a zcela nový, protože se do soutěže zapojili zaměstnanci a zaměstnavatelé z celkem jedenácti českých a moravských měst – z Prahy, Brna, Ostravy, Liberce, Plzně, Ústí nad Labem, Olomouce, Jablonce, Pardubic, Jihlavy a Uherského Hradiště. Poprvé se tak jednalo o celorepublikovou akci. Do soutěže se zapojilo celkem 3 890 soutěžících složených do 1 327 týmů z 776 firem a institucí. (www.dopracenakole.net, 2014)

V letošním roce se do soutěže zapojilo 19 měst včetně Českých Budějovic, kde se organizace ujalo sdružení CykloBudějovice.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..