Mgr. Lukáš Bajt, předseda sdružení

Pochází z Českých Budějovic, kde již od střední školy jezdí v podstatě denně po městě na kole. Vystudoval bakalářský obor Geografie ve veřejné správě na Pedagogické fakultě Jihočeské univerzity a následně magisterský obor Sociální geografie a regionální rozvoj na Karlově univerzitě v Praze. Během studií procestoval na kole společně s kamarádem a spolužákem z gymnázia Petrem Klikou většinu zemí západní a severní Evropy (Německo, Francii, Belgii, Nizozemí, Dánsko, Švédsko a další), kdy navštívili i „mekky“ cyklistiky Amsterdam a Kodaň. Dobrou zkušeností bylo i půlroční studium ve finském Turku.

Od roku 2014 pracuje externě pro Magistrát města České Budějovice jako cyklokoordinátor. V roce 2017 byl jmenován do Dopravního výboru kraje, v roce 2018 poté zvolen do zastupitelstva města a jmenován jako člen do Dopravní komise města. Od roku 2019 je čelen Správní rady nadace jihočeské cyklostezky.

Lukáš

alley cat

 

 

 

 

 

 

Ing. Petr Klika, místopředseda sdružení

Budějovický patriot jezdil na kole rekreačně již od dětství. V roce 2011 dostal šílený nápad dojet z Budějovic do Paříže na kole. Po této expedici si cyklistiku zamiloval a společně s Lukášem procestoval na kole několik dalších evropských zemí. Díky zkušenostem z ciziny vznikla myšlenka založit občanské sdružení a pokusit se udělat z Budějovic cyklistickou metropoli! Dále se angažuje ve studentském cestování a retroparty. Mezi další zájmy patří fotografování, sociální sítě, hudba a cestování.

IMG_20130710_122615

 

 

 

 

 

Ing. Jan Žvak, člen sdružení

Do Českých Budějovic se přistěhoval v roce 2011. Pracuje u Hasičského záchranného sboru jako operační důstojník. Ve své práci pro sdružení by rád následoval odkaz Josefa Cepáka, jako průkopníka boje za zlepšení podmínek pro cyklisty v Českých Budějovicích.

Bc. Jitka Pudivítrová, členka sdružení

Mirek Suk, člen sdružení

Ing. Petr Vodrážka, člen sdružení

Martin Novotný, člen sdružení

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..