Mgr. Lukáš Bajt, předseda sdružení

Pochází z Českých Budějovic, kde již od střední školy jezdí v podstatě denně po městě na kole. Vystudoval bakalářský obor Geografie ve veřejné správě na Pedagogické fakultě Jihočeské univerzity a následně magisterský obor Sociální geografie a regionální rozvoj na Karlově univerzitě v Praze. Během studií procestoval na kole společně s kamarádem a spolužákem z gymnázia Petrem Klikou většinu zemí západní a severní Evropy (Německo, Francii, Belgii, Nizozemí, Dánsko, Švédsko a další), kdy navštívili i „mekky“ cyklistiky Amsterdam a Kodaň. Dobrou zkušeností bylo i půlroční studium ve finském Turku.

Lukáš

alley cat

 

 

 

 

 

 

Ing. Petr Klika, místopředseda sdružení

Budějovický patriot jezdil na kole rekreačně již od dětství. V roce 2011 dostal šílený nápad dojet z Budějovic do Paříže na kole. Po této expedici si cyklistiku zamiloval a společně s Lukášem procestoval na kole několik dalších evropských zemí. Díky zkušenostem z ciziny vznikla myšlenka založit občanské sdružení a pokusit se udělat z Budějovic cyklistickou metropoli! Dále se angažuje ve studentském cestování a retroparty. Mezi další zájmy patří fotografování, sociální sítě, hudba a cestování.

IMG_20130710_122615

 

 

 

 

 

Ing. Jan Žvak, člen sdružení

Do Českých Budějovic se přistěhoval v roce 2011. Pracuje u Hasičského záchranného sboru jako operační důstojník. Ve své práci pro sdružení by rád následoval odkaz Josefa Cepáka, jako průkopníka boje za zlepšení podmínek pro cyklisty v Českých Budějovicích.

Jitka Pudivítrová, člen sdružení

Mirek Suk, člen sdružení

Petr Vodrážka, člen sdružení

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.