Naše sdružení vzniklo za účelem zlepšení podmínek pro cyklisty v krajském městě České Budějovice. Myslíme si, že město má pro cyklistiku ideální podmínky a vzhledem k tomu, že již nyní je podíl cyklistů na dělbě přepravní práce nadprůměrný, věříme, že při zlepšení podmínek pro cyklisty by mohl být klidně dvojnásobný a měl velmi kladné dopady nejen na dopravní situaci ve městě. Také bychom chtěli změnit náhled na cyklisty a cyklistiku většinovou společností, protože cyklistika není jen volnočasová aktivita, ale rovnocenný dopravní prostředek.

Jak toho docílit?

Díky veřejnému objednávce s několika stovkami podpisů, kterou jsme předali radnici, vznikla na začátku roku 2014 „cykloskupina“, která se schází na radnici přibližně jednou do měsíce a řeší současné problémy, nová témata a drobné cyklopodněty, které snižují komfort a bezpečnost cyklistů.

Od července 2014 máme taktéž zastoupení na radnici v podobě cyklokoordinátora Lukáše Bajta. Prozatím se jedná o spolupráci na dohodu, zejména na přípravě nového cyklogenerelu a vedení cykloskupiny, ale doufáme, že se spolupráce časem rozšíří o další funkce a pracovní nápň, které by měl cyklokoordinátor zastávat. Naším cílem je ustanovení pozice cyklokoordinátora jako zaměstnance radnice na plný úvazek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..