V únoru tohoto roku jsme zjistili, že se plánuje kompletní rekonstrukce ulice O. Nedbala, která spojuje sídliště Máj a Vltava. Bohužel v plánu bylo pouze vyznačení cyklopiktokoridoru, ačkoli je ulice dostatečně široká pro zavedení cyklopruhů, které se bohužel na území města zatím nevyskytují. Tento návrh jsme přednesli na schůzi cykloskupiny 25.2.2014. Návrh byl následně podpořen na veřejném projednání ze strany sdružení Domovina a CykloBudějovice a taktéž náměstkyní Ivanou Popelovou a cyklokoordinátorem Michalem Šramem.

„Důvodem je prověření možnosti umístění, a to  po obou stranách komunikace, pruhů pro cyklisty, které momentálně v projektu nejsou a jsou tam místa na parkování. Podnět vznikl z pracovní skupiny věnující se cyklistické dopravě. Návrh vychází z faktu, že ani v současné době se podél této komunikace neparkuje, přitom je to důležitá spojnice mezi sídlišti Máj a Vltava,“ přibližuje další možné pozitivní opatření pro cyklistickou dopravu náměstkyně primátora Ivana Popelová.  

V létě tohoto roku má dojít k prozatimní výměně povrchu v této ulici a ani v tomto případě jsme nechtěli zahálet. Tento týden proběhla první schůzka o přidání cyklopruhů na nový povrch. V následujících týdnech proběhne další schůzka již se zástupci PČR a odboru dopravy. Trváme na vyznačení cyklopruhů po celé délce od křižovatky s ulicí M. Horákové až po Husovu.

LB

Cyklopruhy v ulici Oskara Nedbala

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..