• České Vrbné: cyklostezka přes ostrov u vodáckého areálu
 • sídliště Vltava: přejezd přes výpadovku na Písek u Lidlu a napojení stávajících stezek
 • Suchomel: cyklostezka od Vltavy k areálu firmy Robert Bosch
 • Cyklostezka podél „zanádražní komunikace“: průjezd Husovou kolonií (2015)
 • Husova třída: lávka přes silnici na Dlouhé louce, zatím bez termínu
 • Litvínovice – České Budějovice: 1,7 km dlouhá trasa podél lesoparku Stromovka
 • Sodovkárna: zpevnění části neupravené stezky (2014)
 • Lávka přes Mlýnskou stoku: rozšíření současné lávky v Alšově ulici
 • Cyklostezka podél „zanádražní komunikace“: 1,9 km mezi Hodějovicemi a Suchým Vrbným (2014)
 • Roudné – České Budějovice: 2,6 km, na trase jsou majetkové problémy
 • Včelná – České Budějovice: 1,5 km, majetkové problémy
 • Zprůjezdnění ulice Jírovcova u parku Na Sadech – vytvoření cyklopruhu, zrušení parkovacích míst (2014)

Cykloinfrastruktura 2013-2015

7 komentářů u „Připravované projekty

 • 24.10.2014 (8:48)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den pane Bajte,
  jsem nově zvolenou členkou zastupitelstva v obci Včelná. Včera jsem se s kolegyní ze zastupitelstava zúčastnila prezentace cyklogeneralu.
  Ptala jsem se na aktuální stav cyklostezky směrem na Včelnou. Paní Popelová nás informovala, že stezka se již projektuje a projekt by měl být dokončen v příštím roce. Máte představu o tom, jaký bude další postup, aby se na cyklostezce začalo opravdu pracovat?
  Zde jsem si přečetla, že jsou na plánované trase majetkové problém? Mohl byste být prosím konkrétnější? Můžeme být nějak nápomocny při řešení těchto problémů.
  Pomohlo by při rozhodování o výstavbě, kdyby obec Včelná začala pracovat na stezce na svém území směrem do Budějovic? Chtěly bychom co nejdříve v zastupitelstvu prosadit, aby se i na včelenskou část začal připravovat projekt.
  Úsek ze Včelné do Rožnova je opravdu životu nebezpečný. Jezdím tudy v létě do práce a opravdu to není nic příjemného. Velké riziko by bylo tudy jet třeba s dětmi a tak syna do školy raději vozím autem 🙁 I přesto, že tato trasa není pro cyklisty příliš vhodná, spoustu cyklistů do Budějovic na kole jezdí a věřím tomu, že pokud by zde byla vybudována cyklostezka, počet cyklistů by jistě významně vzrostl a dopravě směrem do Rožnova by se velmi ulevilo. Myslím si, že by se jednání o této cyklostezce měla zintenzivnit, už vzhledem k tomu, že je v Rožnově – Sluneční čtvrť a také na Včelné – Dlouhé role plánovaná a vlastně i již zahájená nová výstavba a počet lidí směřujících z tohoto směru do města v brzké době výrazně naroste.
  Již nyní je Lidická třída často ucpaná a tvoří se kolony už pod Včelnou.
  V souvislosti s toutou problematikou bych Vás ráda požádala o osobní schůzku.
  Velmi děkuji za Vaši odpověď a za vstřícnost.

  S pozdravem,

  Miroslava Stránská

  Reagovat
 • 10.4.2015 (8:39)
  Trvalý odkaz

  Dobry den,
  uprimne si myslim, ze vsechny vase akce a projekty jsou k nicemu,protoze stejne nic nedotahnete do konce a jen zvanite!
  Ja jezdim na kole 32 let v podstate kazdy den. Kazdy den jezdim do prace i z prace a CB znam jako sve boty. Vy se povazujete za odborniky a pritom vubec nemate tuseni o problemovych usecich ve meste a okoli.
  Cpu nekomu ze rocne najezdim okolo 7 tis. Km 🙂
  Vy jste pouze kaspari, kteri si hrajou na velke cyklisty!!

  Reagovat
  • 13.4.2015 (7:16)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den,

   když píšete takovýmto tónem, bylo by dobré se aspoň pod to podepsat. Nevím, o kterých akcích a projektech mluvíte, ale naše akce a projekty se snažíme dotáhnout do konce a daří se nám to – akce: cyklojizdy a kampaně Do práce na kole (dotažené do konce) – projekty: pokud se tomu dá tak říkat – tak cykloskupina na radnici je a funguje, cyklokoordinátor částečně také a cyklogenerel byl zadán, vypracován a schválen. O dílčích úspěších psát ani nebudu. Není nám sice 50 a asi nenajezdíme 7 tisíc km ve městě na kole, ale dovolím si říct, že kašpar je tu někdo jiný. Hezký den 😉 LB

   Reagovat
 • 8.7.2015 (8:29)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den,

  pravidelně jezdím po ČB na kole (z a do práce) trasa zhruba Hůry polňačky, VŠTE Okružní, Jírovcova, centrum, háječek, oblast u nemocnice – cíl.
  Dovolím si podělit se o postřehy a poznatky:

  a) ukončení stezky podél čtyřproudovky u kruháku na Okružní – děs, přímo pod kola kamionů na Okružní. Další problém – nástupy (výběžky chodníku) u zastávky MHD na okružní cyklistu solidně vytlačují do vozovky.
  b) průjezd Jírovcocou – čím dál těžší
  c) aktuální problém – z Jirovcovy se těžko dostávám do centra – u Sadů je jednosměrná, z 28. října nelze odbočovat doleva
  d) průjezd Krajinskou – cykloproužek před Masnými krámy je výsměchem, slouží jako parkoviště, dle vyjádření městské policie to je v pořádku
  e) nechápu naprosto chaotické a plýtvavé vedení cyklistů ulicemi Neplachova a Puklicova, provoz je zde tak klidný, že jak stezka v Neplachově, tak vedení cyklistů vedle chodníků v Puklicově je zbytečné. V této oblasti by bylo lepší zavést plošnou zńu 30 km/h a chodníky vrátit chodcům.
  f) dtto cykloproužek na Zátkově nábřeží – je úzký, oddělený vyvýšeným obrubníkem, přitom provoz zde je tak pomalý, že stezka postrádá smysl.
  g) chaotické značení před plovárnou na Sokolském ostrově.

  Zdá se mi, že správné řešení je návrat cyklistů na vozovky spolu se zaváděním zón 30 km/h v obytných čtvrtích. Chodníky by se mohli vracet chodcům.

  Zdar vašemu počínání a cyklistice zvlášť

  M. Král

  Reagovat
  • 21.8.2015 (13:47)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den,

   děkujeme za Vaše podněty. O všeh víme a nemůžeme než souhlasit. Snad jen pár poznatků k těmto bodům:

   c) cyklopruh jednosměrkou je již vybzdován, už ho jen vyznačit… (asi již víte)
   d) pruhy by měly zmizet a cylisté by se tak zde mohli pohybovat volně – proužy opravdu nemají význam – ne v pěší zóně.

   Další body jsou samozřejmě řešitelné…ale bude to na dlouhé lokte. Snad rychlejší bude rozšiřování zón 30 a značení cyklo(bus)pruhů.

   Děkujeme za podporu!

   za CykloBudějovice
   Lukáš Bajt

   Reagovat
 • 15.8.2016 (18:27)
  Trvalý odkaz

  Co se tyce cyklostezek, a podpora dobravy na kolech, tak jsme 100 let za opicema. Clovek by si rad jel do prace, na maly nakup, do fitka atd. na kole, ale kdyz vidi ten mumrajs na silnicich, tak radsi jede autem. Pritom masivni vystavba techto siti, odlozit kol, by urcite doprave ve meste hodne pomohla. Pokud byste se chteli inspirovat opravdovymi specialisty na tuto problematiku, zajedte se podivat napr. do Stockholmu. Tohle je moderni inteligentni funkcni mesto.

  Reagovat
  • 16.8.2016 (7:22)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den Svatopluku,
   děkujeme za Váš názor. My stezky nenavrhujeme ani nerozhodujeme o tom, zda se něco postaví či ne. Snažíme se vytvářet tlak zespodu na město a konzultovat s ním jeho plány, případně doporučovat řešení. Ve Stockholmu jsem byl a myslím, že existují i města, která jsou ještě více přátelská cyklistům, ať už v Německu, Holandsku, Belgii nebo jinde. Velká změna je otázka politického rozhodnutí a obávám se, že dokud nebude obchvat města, tak tu na to moc lidí slyšet nebude. Ačkoliv si myslím, že pro centrum města moc znamenat nebude…

   S pozdravem
   Lukáš Bajt

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..