Dnes proběhlo další jednání s panem Stundnerem, manažerem Mercury centra, paní náměstkyní Popelovou, Ing. Šramem z Útvaru hlavního architekta a zástupci ČSAD Jihotrans ohledně parkování kol u obchodního centra.

Parkování kol u Mercury centra

Po úspěšném vyřešení parkování pro kola u IGY centra jsme se pustili do komunikace i s vedením OC Mercury, kde je současný stav parkování pro kola neuspokojivý zejména z hlediska kapacity, ale i druhu stojanů a jejich umístění (,které vadí zejména správě centra z estetického důvodu). S panem Stundnerem jsem se sešel již minulý měsíc a domluvili jsme se, že pokud bude radnice souhlasit (pozemek okolo OC Mercury je v majetku města), zruší se zelený pás v Dvořákově ulici a také podélné parkování označené jako „Reservé“, které je nyní užíváno jako stání příčné, a nahradí se kapacitní parkováním pro cyklisty s „U“ stojany. Zelená plocha je nyní vyšlapaná a nemá zde velkého významu a současné vozy parkují na vyhrazeném místě ilegálně. Alternativou jim bude parkování přímo v garážích Mercury centra, kde jsou v 2. PP 3 hodiny parkování zdarma nebo pro rychlé parkování, např. pro dovezení osob na vlakové a autobusové nádraží, mohou využít i parkoviště v 1. PP, kde je parkování zdarma po dobu 15 minut.

Vyhrazené parkoviště "Reservé"Místo pro budoucí parkování kolPo dnešní schůzce je tedy domluveno, že Mercury centrum nechá zpracovat projekt a na realizaci se bude finančně podílet s magistrátem města. Doufejme, že snad i do konce tohoto roku se dočkáme nového, kapacitního a bezpečnějšího stání pro naše kola na tomto frekventovaném místě. O dalším vývoji Vás budeme informovat.

Situace

Lukáš Bajt

Parkování u Mercury centra
Štítky:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..