Na včerejší schůzce v kanceláři Ing. Šrama (ÚHA), společně s Ing. Polákem (ÚHA), paní Bláhovou (Investiční oddělení) a projektantem nejen cyklistických opatření na trase E jsme řešili právě projekt trasy E, rekonstrukci ulice Novohradská a také řešení pro cyklisty na Zanádražní komunikaci.

Projekt na cyklotrasu E

Propojení centra se Suchým Vrbným a vůbec celou jeho východní částí je problematický. V podstatě zde neexistuje žádné rozumné propojení pro cyklisty. Toto by alespoň částečně měl vyřešit projekt na část trasy E v úseku od stezky u Mlaše (Dukelská ul.) po lávku přes nákladové nádraží. Projekt počítá se zavedením zóny 30 v okolí Alšovy ulice, novou lávkou přes Mlýnskou stoku a samostatnou stezkou pro cyklisty v části Novohradské ulice a dále po celé délce ulice Průmyslové (viz mapa). Obecně jsme proti samostatným stezkám v ulicích města, protože si myslíme, že ve městě by se cyklista měl pohybovat na silnici a až mimo město, kde je rychlost vyšší než 50 km/h, by měly být budovány samostatné cyklostezky. Existují samozřejmě výjimky. Důvodů u Průmyslové je několik. Jednak by se zde cyklopruhy nevešly, jedná se o významnou spojnici s minimem cyklistů, kteří z ní budou sjíždět a také napojení na podjezd pod nákladovým nádražím, který bude taktéž oddělený od silnice. Na naše podněty přibyl sjezd ze stezky pro ty, kteří budou chtít pokračovat Novohradskou ulicí směr Žižkova (viz obr.). Toto řešení se nám velmi líbí a doufáme, že podobných bude v ulicích města přibývat.

Detail řešení sjezdu z cyklostezky na silnici Situace: trasa E

Řešení pro cyklisty na Zanádražní komunikaci u Dobrovodské ulice

V posledních dnech proběhlo toto téma i médii, a ačkoliv v původním projektu nebylo bohužel moc řešeno, tak se na něm nyní intenzivně pracuje. V ulici U Lávky a na Dobrovodské, respektive na jejich křížení, vzniknou dva nové přechody pro chodce a končící stezka podél Zanádražní komunikace by měla být jednak vyústěna do komunikace, ale zároveň také propojena dočasným řešením až k lávce. O obou řešeních se zatím bude jednat a bude záležet na majetkových a dalších aspektech a samozřejmě vyjádření PČR.

Situace: Zanádražní komunikace

Rekonstrukce Novohradské

V květnu proběhne výměna povrchu na Novohradské a spolu s tímto řešením by zde měly vzniknout cyklopruhy v úseku od Mánesovy po železniční přejezd. Projekt byl zadán panu Ing. Stráskému a hotov by měl být v půli února.

Lukáš Bajt

Projekty v pohybu
Štítky:            

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..