Dne 19. ledna 2015 jsme se sešli na první cykloskupině nejen v novém roce, ale i v novém složení, tedy po komunálních volbách. Můžeme dodat, že personální změny až tak velké nebyly, spíš byly dost velké změny v tom, kdo za koho vystupuje a jaké má pravomoce.

V první části jsme řešili aktuální situaci s cyklotrasou E, konkrétně právě projednávanou část od ulice Dukelské přes Alšovu a Průmyslovou k lávce do Suchého Vrbného. Projekt je po několika debatách s PČR a projektanty skoro hotov. Zbývá dořešení situace na křižovatce Průmyslová x Dvořákova, kde se bude měnit situace v souvislosti se změnou dopravy v ulici Průmyslové. Jakmile bude projekt k dispozici určitě ho zveřejníme.

V další části jsme shrnuli společné dojmy a podněty z fungování cykloskupiny v roce 2014 tak, aby v letošním roce byla činnost cykloskupiny rychlejší a efektivnější a přidali přehled některých bodů z loňského roku, na kterých bychom velmi rádi zapracovali tak, aby se co nejdříve dotáhly k realizaci.

Následovalo shrnutí instalace cyklostojanů v roce 2014 a krátká debata o možnostech rozpočtu a zrychlení instalace nových stojanů v roce 2015. Inspirace pro umístění by měla vycházet ze zpracovaného cyklogenerelu, který konkrétně navrhuje místa pro jejich umístění.

Závěrem jsme se dohodli na možnosti vzniku cykloznačky pro město České Budějovice spolu s marketingovou podporou, kterou by mělo město cyklistiku podporovat a taky na zpracování nového návrhu zimní údržby pro cyklostezky na zimu 2015/2016.

Zápis z jednání naleznete v sekci zápisy z jednání.

První cykloskupina v novém roce a s novým obsazením

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..